Bıttım Sabunu Nereden Bulabilirim?

Saçlara canlılık, parlaklık ve yumuşaklık kazandıran, saçlarda kepeklenmeyi ve dökülmeyi önlemesinin yanı sıra tamamen doğal ürünlerden üretilmekte olan bıttım sabununu kullanmadan önce bıttım sabunu kullanımı hakkında bilgi sahibi olunmalı ve kullanıcılar tarafından en çok bıttım sabunu nerden bulabilirim sorusu sorulmaktadır. Bıttım sabununu kullanmadan önce saçınızı ılık su ile yıkamalı ve arındırmalısınız. Saçınızın da tüm suyu emmesini sağlamalısınız. Ardından ise bıttım sabununu bolca köpürterek, saç diplerinize masaj yaparak uygulamalısınız.

Bıttım Sabunu Ne Kadar Süre Uygulanmalıdır?

Bıttım sabunu kullanımı esnasında üç veya beş dakika kadar bir süre uygulamaya devam etmeli ve uygulama esnasında da saç derinizi hafifçe kaşımalısınız. Bıttım sabununu, ancak tek başına kullanmanız halinde ürününün, sağlayabileceği faydaları en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bıtım sabununu, düzenli bir biçimde kullanırsanız ancak o zaman bu doğal sabunun yararları açığa çıkabilecektir. Eğer bir gün bıttım sabunu kullanıyorsanız, bir diğer gün de şampuan kullanmamalısınız. Bıttım sabunu kullanarak saçlarınızı yıkamanızın ardından ise iki gün boyunca saçlarınızı yıkamamanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise bıttım sabununun, yağlı yapısı nedeniyle saçlarınız, diğer ürünlere oranla daha fazla beslenecektir.

Saçları canlandıran, antibakteriyel özelliği sayesinde saç derisini temizleyen, saç dökülmelerini engelleyen ve neredeyse saç dökülmesini tamamen durduran bıttım sabununun etkilerinin aktif olabilmesi adına sürekli ve sık bir biçimde bıttım sabunu kullanmak gerekmektedir. Bıttım sabunu, aktarlardan ya da eczanelerden temin edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir